Fuar Hakkında - İstanbul Mobilya Fuarı

TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (MOSDER)'NİN LİDERLİĞİNDE 2005 YILINDAN İTİBAREN ORGANİZE EDİLEN "İSTANBUL MOBİLYA FUARI" İSMOB, TÜRK MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI…

Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı olan İSMOB 9-14 Ocak 2018 tarihleri arasında, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği(MOSDER)’in değerli destekleri ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 6 gün boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayacak olan İSMOB, yaklaşık 200 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne serecek.

Türkiye mobilya sektörünün birlik platformu olan İSMOB, tasarım ve kalitesiyle ünlenen İtalya dâhil birçok ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştiren Türk mobilya sektörünün buluşma noktası durumunda. Tüm dünyadan 100'ün üzerinde ülkenin katılımıyla yeni iş alanlarının açılmasını sağlayan İSMOB, mobilya sektörünün merkezinde yer alıyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'dan birçok ülkenin alım heyeti gönderdiği fuara yoğun talep oluyor.

12 salon, 100.000 m²’lik alanda gerçekleşecek fuar, Türk markalarının kendilerini sergiledikleri bir vitrin konumunda. Ayrıca, Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Afrika'ya kadar olan geniş coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği bir etkinlik.

"Türk Mobilyası" akımını yansıtan en özgün ürünleri görmek ve ülkelerinde satmak üzere 100'ü aşkın ülkeden gelen mobilya profesyonelleri ile satın alma yöneticileri için İSMOB büyük önem taşıyor. Tasarımı ve kalitesiyle farklı coğrafyalarda yoğun ilgi gören, işlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların sergilendiği İSMOB, Türk ve dünya mobilya sektörünün en büyük buluşma merkezi durumunda. Özgün çizgisiyle global ölçekte konumunu güçlendiren "Türk Mobilyası"nın sergilendiği fuar, tasarım zirvesine dönüşüyor, "Türk Mobilyası"nın yakın coğrafya başta olmak üzere tüm dünyanın gözdesi olması nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor.

İSMOB, her yıl mobilya sektörünü farklı bir konseptte buluşturarak, katılımcılarına yepyeni ayrıcalıklar sunuyor. Öte yandan birçok dünya ülkesinde mobilya firmalarının konsept bütünlüğü olmadan yaptıkları satışlar, ithalat yapan markaları lojistik anlamında zora sokarken, Türk firmalarının tek bir marka altında yemek odası, yatak odası, oturma odası vb. konsept bütünlüğünün var olması, tek bir konteynırda bir mağaza dolusu ürün sevk edilmesine olanak sağlıyor. Bu da ithalat yapan firmaların maliyetlerinin düşük olmasına neden oluyor. Bu anlamda İSMOB Fuarı Türk Mobilya stilini ve konsept bütünlüğünü tanıtma açısından çok önemli bir fırsat niteliğinde.